Nowy numer 33/2019 Archiwum

Zastępy niosących Chrystusa

Prawie 100 nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. wzięło udział w zorganizowanym w strzegomskiej bazylice wielkopostnym dniu skupienia.

Spotkanie, które odbyło się 24 lutego, prowadził zajmujący się w diecezji grupą ks. Krzysztof Papierz. Wspólna modlitwa, konferencje, adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św., ale przede wszystkim czas na rozmowę i wymianę doświadczeń to podstawowe części odbywającego się w ramach stałej formacji dnia skupienia. – Może się zastanawiasz, po co ci kolejny dzień skupienia, po co kolejny Wielki Post. Przecież jesteś szafarzem, trzymasz w rękach żywego Chrystusa, służysz przy ołtarzu. Nie musisz się przecież nawracać. Po co znowu słuchać o zmianie myślenia czy postępowania? Ale musisz wiedzieć, że każdy z nas, bez względu na to, jakie powołanie realizuje, czy jest księdzem, czy siostrą zakonną, nadzwyczajnym szafarzem czy zwykłym uczestnikiem liturgii, powinien odnawiać relację z Jezusem – wyjaśniał ks. Krzysztof.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL