Nowy numer 46/2019 Archiwum

Filozoficzne zawiłości o wolności

W auli Świdnickiej Kurii Biskupiej odbył się okręgowy etap III edycji Konkursy Filozofii Klasycznej.

Organizatorem Konkursu Filozofii Klasycznej (KFK) jest Instytut Filozofii Chrześcijańskiej Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Adresatami natomiast jest młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu Dolnego Śląska. Zmagania konkursowe prowadzone są w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i wojewódzkim. Tegoroczna edycja odbywająca się pod hasłem "Kiedy jestem wolny?" zgromadziła w kurii 9 marca laureatów etapu szkolnego, którzy zmierzyli się w pisemnym teście dotyczącym zagadnienia w odniesieniu do myśli wybranych filozofów.

- Pytania dotyczyły najbardziej znanych filozofów takich jak Arystoteles, św. Tomasz z Akwinu, Maxa Schelera czy ks. Józefa Tischnera. Najbardziej zaskakującym pytaniem dla mnie natomiast było zagadnienie pojęcia wolności bez odniesienia do żadnego z wymienionych. Trzeba więc było napisać coś od siebie, pokazując własne rozumienie tematu i ewentualnie wyjaśnienie skąd taki a nie inny pogląd - tłumaczył Michał.

Na rozstrzygnięcie konkursu uczestnicy muszą jeszcze poczekać. Komisja, w której skład weszli: dr Tomasz Dziurla, ks. dr Witold Baczyński i drMałgorzata Wawszczyk, ogłosi je gdy sprawdzi prace. 

Filozoficzne zawiłości o wolności   Filozoficzne zawiłości o wolności   Filozoficzne zawiłości o wolności  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama