Nowy numer 43/2020 Archiwum

Odkryli skarb

Uczestnicy rekolekcji w dniach od 9 do 11 marca odkrywali jakim darem jest modlitwa różańcowa i co niesie ona ze sobą.

To już kolejna odsłona rekolekcji różańcowych, przeznaczone dla Kół Żywego Różańca ze wszystkich dekanatów. Rozpoczynają się one w piątkowe popołudnie o godzinie 15.00. Oprócz codziennej Eucharystii uczestnicy spotykają się również na konferencjach, gdzie omawiane są różne aspekty modlitwy.

– Staramy się pokazać różaniec jako szkołę modlitwy, życia sakramentalnego, apostolstwa i ascezy. Dlaczego różaniec jest właśnie szkołą modlitwy? Bo jest modlitwą ewangeliczną, dialogiem człowieka z Panem Bogiem, a także słuchaniem Go. Ta modlitwa jest takim streszczeniem 20 najważniejszy wydarzeń z życia Pana Jezusa i Maryi - mówi o. Zdzisław Szymczycha SSCC..

Szkołą modlitwy staje się zdaniem sercanina przez czytanie Pisma św. - Do każdej z tajemnic czytany jest fragment, który opowiada o tym co się dzieje. Następnie ten fragment jest omawiany. My bazujemy na duchowości Ruchu Światło-Życie, bo o. Blachnicki wszystkie swoje rekolekcje opierał na różańcu, dlatego my trochę też z tej duchowości czerpiemy – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama