Nowy numer 33/2019 Archiwum

Katastrofa budowlana w Dzierżoniowie

Znajdujący się przy ul. Brzegowej 89 budynek mieszkalny został wyburzony. Od rana sam zaczął się walić.

Mieszkająca w domu kobieta 13 marca około godz. 7.30 zadzwoniła po straż pożarną, gdy zauważyła naruszenie konstrukcji ściany.

– Szybko wysłaliśmy na miejsce jednostki ratownicze i poinformowaliśmy odpowiednie służby zarządzania katastrofami budowlanymi. Udało się ustalić, że kobieta jest jedyną mieszkanką domu, choć z zewnątrz widać, że mógłby on pomieścić 4-5 rodzin. Na miejscu dla pewności wezwano instytucje poszukiwawczo-ratownicze, policję i straż miejską. Zamknęliśmy też drogę znajdującą się przy walącym się budynku – mówi kpt. mgr inż. Sławomir Dudziński, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie.

Budynek został już całkowicie wyburzony, a kobieta, która straciła mieszkanie, może liczyć na pomoc miasta. Burmistrz skontaktował się już także z prywatnymi właścicielami budynku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL