Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wałbrzych też popłynął

Kolejne kilometry z dystansu 2410 dzielących Warszawę od Aleppo udało się przepłynąć 11 marca w pływalni Aqua Zdroju.

Wszystko dzięki Centrum Aktywnego Wypoczynku, które włączyło się w akcję przedsięwzięcia Stowarzyszenia „Dom Wschodni”. Biorący w niej udział mają za zadanie przepłynąć jak największą ilość kilometrów, by wspólnie osiągnąć dystans 2410 km dzielących stolicę Polski od Aleppo. W ten sposób, zbierając pieniądze do puszek i sprzedając przepłynięte kilometry, organizatorzy chcą zebrać 900 tys. zł na budowę basenu „Terre Sainte” w Syrii.

W Wałbrzychu w akcji wzięło udział 106 osób, które wspólnie pokonały 243 km i 750 m. W czasie trwania ich wyczynu udało się do puszek zebrać prawie 450 zł. Rekordzistka – Anna Sobaszek przepłynęła 10 km 300 m, a tuż za nią uplasował się Bartosz Franczyk z dystansem 10 km 250 m i Dominika Batóg przepływając 10 km 100 m. Wszyscy oni są wychowankami Uczniowskiego Klubu Sportowego „Szafir” w Wałbrzychu. – Warto dodać, że dotychczas w dziewięciu miastach w Polsce udział w akcji wzięły 854 osoby, które pokonały 1638 km, Wałbrzych jest więc w czołówce – wyjaśnia Tomasz Węgrzyn, koordynator akcji.

Dodajmy, że tutejsze spotkanie było dodatkową edycją i zgłaszać mógł się każdy chętny. Dostając darmowy bilet do Parku Wodnego miał tylko płynąć. Dodatkowo organizatorzy zapewniają, że nazwiska wszystkich osób, które wzięły udział w akcji znajdą się na specjalnych tablicach umieszczonych przy basenie w Aleppo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL