Nowy numer 3/2021 Archiwum

Będzie terenowo i ekstremalnie

Już 16 marca wyruszają pierwsze EDK w diecezji. Sprawdź gdzie i wybierz tę, która będzie najlepsza dla ciebie.

Jako pierwsi poszli na Wielką Sowę z kościoła pw. Maksymiliana Marii Kolbego w Rzeczce mieszkańcy okolic Świdnicy, o czym pisaliśmy tutaj. Potem zaczęła się reklamować wpisana już po raz trzeci bielawska EDK, a za nią kolejne. Oto te, które udało nam się znaleźć.

Już w najbliższy piątek wyruszy w diecezji kilka ekstremalnych dróg krzyżowych. Pierwsza z nich czerwona wyruszy ze Świebodzic z parafii pw. św. Mikołaja i przez 43 km poprowadzi do kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w tym samym mieście. Druga wyruszy z kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Szczytniej i poprowadzi przez 47 km do Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin. 

Z Bielawy w tym roku pątnicy będą mogli wybrać 23 marca jedną z trzech tras: niebieską św. Ignacego liczącą 56 km do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, pomarańczową św. Józefa mającą 42 km i prowadzącą do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie, jak również żółtą św. Jakuba przez 39 km do Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin. Wszystkie trasy startują z parafii Wniebowzięcia NMP w Bielawie Mszą św. o godz. 20.00. 

Tego dnia wyruszą także Ekstremalne Drogi Krzyżowe: św. Floriana z kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich (39 km) do Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Wambierzycach; św. Jerzego z kościoła św. Jerzego w Wałbrzychu (41 km) o godz. 20.00 wracająca w to samo miejsce i św. Michała Archanioła z kościoła pw. Trójcy św. w Boguszowie-Gorce (43 km) również wracająca w to samo miejsce. 

Szczegółowe informacje na temat wszystkich tras można znaleźć na stronie www.edk.org.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama