Nowy numer 46/2019 Archiwum

Jak często należy się przeprowadzać?

Zmiana mieszkania jest bardzo pożądana, jeżeli chcemy... wzrastać duchowo.

Do takiego zaskakującego wniosku mogli dojść uczestnicy Oazy Modlitwy Ruchu Światło-Życie, która odbywała się od 9 do 11 marca w Polanicy Zdroju. To im ks. Mirosław Rakoczy, moderator diecezjalny ruchu, wyjaśniał zawiłości rozwoju duchowego, wymieniając jego etapy: oczyszczenie, oświecenie i zjednoczenie.

Okazuje się, że wzrost duchowy nie jest taki prosty. Święta Teresa z Ávili porównywała przechodzenie poszczególnych jego etapów do zajmowania kolejnych mieszkań (komnat). Okazją do przemyśleń była Droga Krzyżowa i osobista modlitwa (Namiot Spotkania) oparte na tekstach ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie, oraz modlitwa wstawiennicza w intencjach wypowiadanych przez uczestników.

W którym mieszkaniu się znajdujemy? - głowili się słuchacze. Czy to etap oczyszczenia czy oświecenia? Odpowiedzi będą szukać jeszcze długo po powrocie z rekolekcji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama