Nowy numer 41/2019 Archiwum

Dobra nowina o dialogu

Tematyka porozumienia w małżeństwie, ale nie tylko w nim - to główne zagadnienie Spotkań Małżeńskich.

Kilka razy w roku uczą małżeństwa dialogu. Sami jednak również potrzebują formacji w tej materii. Dlatego w dniach od 17 do 18 marca grupa animatorów Spotkań Małżeńskich z diecezji świdnickiej, legnickiej i opolskiej wzięła udział w rekolekcjach. Ich tematyka dotyczyła podstaw wspólnoty i roli dialogu w życiu każdego człowieka.

- Dialog jest drogą z Panem Bogiem przez życie, w jedności i miłości z Nim, ze współmałżonkiem i z innymi ludźmi. Zasady dialogu przynoszą dobrą nowinę, że porozumienie i prawdziwa miłość są możliwe. Ta dobra nowina jest cząstką Dobrej Nowiny o Panu Jezusie, gdyż pomaga nam w życiu takim, jakiego On dla nas pragnie - wyjaśnia Jarosław Radecki.

Rozważania w czasie rekolekcji oparto o fragment Ewangelii wg św. Jana, w którym Jezus spotyka przy studni Samarytankę. – Dowiedzieliśmy się, że motyw studni, z której wypływa źródlana woda, to symbol pierwszej miłości i zaślubin. Rebeka przy studni spotyka sługę Abrahama i staje się później żoną Izaaka. Przy studni Jakub spotyka swą przyszłą żonę Rachelę. Także przy studni Mojżesz poznaje swą żonę Seforę – dodaje Anetta, żona Jarosława.

Małżonkowie współprowadzący i jednocześnie uczestniczący w rekolekcjach już planują pracę na ten rok. Na podstawowe weekendy można się zapisać na http://spotkania-swidnica.pl/terminy/, a wyznaczone są na 20-22.04.2018 i 31.08-2.09.2018. Więcej informacji na temat Spotkań Małżeńskich również na stronie internetowej ruchu.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL