Nowy numer 44/2020 Archiwum

jest COŚ więcej

Hasło tegorocznego Dnia Młodzieży stanowi nie lada wyzwanie. Można potraktować je jako stwierdzenie, albo jako pytanie. Każda opcja otwiera wachlarz możliwości.

Żeby jednak skorzystać z tych możliwości koniecznie trzeba wybrać się 24 marca do Dzierżoniowa. Młodzi księża z miasta gospodarzy i okolicznych miejscowości od tygodni planowali wydarzenie, które w tym roku ma pozwolić na pogłębioną refleksję nad życiem z Bogiem.

W programie wydarzenia, które odbędzie się na hali sportowej II LO oprócz świadectw, spowiedzi i poczęstunku zaplanowano konferencję, którą wygłosi ks. Marcin Werczyński - prefekt wrocławskiego seminarium duchownego.

Młodzi ludzie wraz z mieszkańcami Dzierżoniowa przeżyją także Drogę Krzyżową ulicami miasta. Rozważania przygotował ks. Paweł Antosiak. Po dotarciu do kościoła pw. Królowej Różańca Świetego Droga Krzyżowa zakończy się adoracją Krzyża przygotowaną przez ks. Krzysztofa Rodzińskiego.

Kulminacyjnym punktem spotkania będzie Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Ignacego Deca. Warto wiedzieć, że organizatorzy dla każdego uczestnika spotkania przygotowali pamiątkowe gadżety i dodatkową niespodziankę, a muzyczną oprawę poprowadzi zespół Magnificat z Bielawy pod przewodnictwem pani Anny Lutz. 

Zapisy na spotkanie młodzieży tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama