Nowy numer 33/2019 Archiwum

Wagary? Tylko w szkole!

Od lat 21. dzień marca kusi uczniów z różnych szkół i klas, by dali nogę i pełni radości z chwilowo odzyskanej swobody poszukali jej gdzie indziej. Ale czy to jest faktycznie oryginalne?

Najbardziej znana encyklopedia internetowa podaje, że pomysł wagarowania nie jest ani nowy, ani specjalnie oryginalny. Wynika z typowego "dla większości ludzi mieszkających w strefie klimatu umiarkowanego rozprężenia wiosennego i ogromnej chęci przebywania na świeżym powietrzu w miejscu pełnym słońca, następującym po długim zimowym czasie jego braku".

Nasilające się wiosną wagary to więc nic innego jak młodzieńczy pęd do życia. Szkoły próbują więc wykorzystać ten potencjał proponując pierwszego dnia wiosny różnego rodzaju atrakcje, odbywające się również na świeżym powietrzu. 

Przykładem może być Szkoła Podstawowa nr 1 w Świdnicy. - Chcemy pokazać młodym ludziom, że  warto w życiu iść pod prąd i w takiej sytuacji uczcić sobie 21 marca jako wagary od wagarów i wiosny, a wolności poszukać w szkole - zauważa Małgorzata Kowalska, polonistka.

Dodaje, że wystarczy spojrzeć na uśmiech niedoszłych wagarowiczów, a od razu widać efekty.

- Warto w miejscu, gdzie się znaleźliśmy być takim promieniem słonecznej radości, bo wtedy wokół nas może zacząć się gromadzić ludzie, którym takiego szczęścia potrzeba i brakuje - wyjaśnia.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL