Nowy numer 33/2019 Archiwum

Zamienili bazylikę w Kalwarię

Po raz trzeci amatorzy teatru z pasją i profesjonalizmem wprowadzili mieszkańców w tajemnicę męki i śmierci Jezusa. I choć szyki pokrzyżowała im piątkowa pogoda, przenieśli sztukę tam, gdzie każdego dnia na serio odbywa się to samo.

O godz. 19.15 w strzegomskiej bazylice zgasły światła. Wydobywające się z głośników dźwięki muzyki wprawiały w nastrój grozy. Nagle do prezbiterium weszło kilku mężczyzn ubranych w tuniki. Po chwili okazało się, że to Jezus i uczniowie w ogrodzie oliwnym. Słychać było jęki i zawodzenie mającego za chwilę pójść na krzyż. Stało się.

Dostępne jest 23% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL