Nowy numer 33/2019 Archiwum

Warsztaty o życiu

Od poczęcia do dorastania - o niebezpieczeństwach i możliwości ich uniknięcia mówili gimnazjalistom zaproszeni goście.

Przy okazji rekolekcji wielkopostnych w Katolickim Niepublicznym Gimnazjum im. ks. Franciszka Blachnickiego dyrekcja zorganizowała 25 i 26 marca warsztaty dla uczniów i dla rodziców.

Starsi uczestnicy mogli dowiedzieć się, czym żyją ich dzieci w wirtualnym świecie. Prowadzący nie tylko wskazali zagrożenia, ale również pokazali, jak ich uniknąć przez budowanie silniejszej więzi z rodzicami i z Bogiem.

Młodzieży natomiast zaproponowano kilka tematów: rozwój prenatalny dziecka, wartość ludzkiego życia, uzależnienie od pornografii i mieszkanie przed ślubem, a jego wpływ na trwałość związku.

Prelegenci to osoby związane z portalem pytam.edu.pl, gdzie można znaleźć odpowiedzi na wiele tym podobnych zagadnień.

Zapytani o wrażenia uczniowie zwracali uwagę na praktyczne aspekty dotyczące poznania się z partnerem czy partnerką, szczegółów dotyczących okresu prenatalnego i wielu innych ciekawostek z zaproponowanych tematów.

Również rodzice biorący udział byli zadowoleni z możliwości poznania metod chronienia dorastających pociech przed niebezpieczeństwami czyhającymi w sieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL