Nowy numer 46/2019 Archiwum

Dzielą się jedzeniem

W Piławie Górnej po raz kolejny Caritas Diecezji Świdnickiej wraz z władzami miasta podzielili się z najuboższymi mieszkańcami żywnością.

Wzorem lat ubiegłych, Caritas Diecezji Świdnickiej, spotkaniem przy wspólnym stole rozpoczął 26 marca przeżywanie Wielkiego Tygodnia dla samotnych i potrzebujących, które odbyło się w Piławie Górnej.

Na spotkanie przygotowane przez pracowników Caritas i Miejskiego Ośrodka Pomocy zaproszono potrzebujące osoby.

Spotkanie rozpoczęło się od poświęcenia pokarmów oraz wspólnej modlitwy, a składając życzenia ks. Radosław Kisiel, dyrektor Caritas Diecezji Świdnickiej, powiedział, że wszechobecność Pana Boga powoduje, iż nigdy nie jesteśmy sami, nawet w cierpieniu czy samotności.

- Każde spotkanie przy świątecznym stole jest przejawem jedności i ludzkiej życzliwości świadczącej, że nikt z nas nie powinien być sam - mówił.

Życzenia na nadchodzące święta przekazała również Zuzanna Bielawska, burmistrz Piławy Górnej, która wraz z pracownikami Caritas przekazała przybyłym na nadchodzące święta paczki żywnościowe, ufundowane przez Urząd Miasta i Caritas Diecezji Świdnickiej.

Kolejne spotkania, na których najbiedniejsi mieszkańcy otrzymają paczki żywnościowe odbędą się w Świdnicy, Dzierżoniowie, Nowej Rudzie, Bielawie i Wałbrzychu. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama