Nowy numer 2/2021 Archiwum

Uszyją flagi na 100-lecie niepodległości

Dokładnie 1918 flag zrobią mieszkańcy 33 sołectw w gminie Świdnica. Dlaczego tyle? Chcą upamiętnić rok 1918, kiedy to po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

Każda flaga posiadać będzie ulotkę informacyjną, na której znajdą się daty najważniejszych świąt państwowych oraz przypomnienie zasad prawidłowego jej eksponowania.

Już niebawem obchodzić będziemy ważne dla nas, Polaków święta: 1 maja - Święto Pracy, 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii  Polaków za Granicą, 3 maja - rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja, 11 listopada, Dzień Niepodległości.

- Przejeżdżając przez wiele miejscowości na terenie gminy Świdnica można zauważyć, że nasi mieszkańcy wywieszają flagi w święta narodowe, jak i okolicznościowe. To bardzo nas cieszy i za to bardzo dziękuję. Eksponowanie symboli narodowych jest naszą  manifestacją patriotyzmu, to także część historii państwa - mówi wójt Teresa Mazurek.  

Aby powstały flagi, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji kupi odpowiednie tkaniny. Krzysztof Jas, dyrektor GOKSIR, zapewnia, że pierwsze nowe biało-czerwone powstaną na świetlicach w przyszłym tygodniu i zostaną wykonane przez mieszkańców sołectw z terenu gminy Świdnica.

Chętni do szycia flag mogą zgłaszać się do Gminnego  Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji osobiście, lub tel. pod nr 748521226 wew. 313,314,312.

Szycie 1918 biało-czerwonych flag to kolejna akcja gminy Świdnica w ramach tegorocznych obchodów uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości. W tym roku na terenie gminy zostanie posadzonych 100 dębów. Pierwsze sadzonki trafiły 10 marca br. do włodarzy wsi z okazji ogólnopolskiego Dnia Sołtysa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama