GN 46/2018 Archiwum

Faceci w bieli

Na odpowiednich kursach 90 z nich przygotowywało się do tego, by móc czytać słowo Boże zgromadzonym na liturgii wiernym i stać się sługami objawionej Prawdy, która rozjaśnia drogi ludzkiego życia.

Pozostałych 14 ukończyło przewidzianą dla nich formację i jest przygotowanych do tej ważnej i odpowiedzialnej funkcji. Jako słudzy ołtarza mają stać na straży należytego porządku i zachowania przepisów liturgicznych, aby każda celebracja była sprawowana w sposób godny i piękny. Chcą służyć Kościołowi i przez swoją służbę przyczyniać się do jego wzrostu, a w codziennym życiu być prawdziwymi świadkami Chrystusa. W przedostatnią sobotę kwietnia ponad 100 młodych mężczyzn przyjęło błogosławieństwo do pełnienia nowych dla nich funkcji z rąk bp. Adama Bałabucha podczas Mszy św. w samo południe w świdnickiej katedrze. Skąd w młodych ludziach taka odwaga, odpowiedzialność i dojrzałość, aby decydować się na podjęcie tak wymagających funkcji w Kościele Chrystusowym? – Wielu odchodzi od Pana Boga, bo mówią, podobnie jak słuchacze Pana Jezusa: „Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?”. Odchodzą, bo wolą postępować drogą łatwiejszą. Nie chcą stawiać sobie wymagań. Wolą iść drogą, która ostatecznie prowadzi do tego, że człowiek stawia siebie samego w centrum, a wówczas takim osobom wydaje się, że wszystko wiedzą lepiej, lepiej od Pana Boga rozpoznają, co jest dobre, a co złe. Wy jednak pozostajecie przy Chrystusie, tak jak uczynili to apostołowie – mówił do kandydatów bp Adam w czasie homilii.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy