Nowy numer 2/2021 Archiwum

Boża wymiana

Ucząc się polskiej miłości do tradycji, dzielą się swoją ekspresją wiary.

Brazylijski misjonarz, o. Pedro Mariano, zapraszając do Świdnicy na wieczór uwielbienia i Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, podkreśla różnorodność sposobu wielbienia Boga przez jego rodaków i Polaków.

„Jesteśmy zdecydowanie bardziej ekspresyjni i uczuciowi. Nasz sposób uwielbienia Boga jest dość żywiołowy i spontaniczny. Gdy zaczynamy gdzieś rekolekcje, to widzimy, że na początku Polacy są bardzo nieśmiali w modlitwie. Potem z godziny na godzinę to się zmienia i różnice między nami przestają być tak widoczne” - tłumaczy w jednym z wywiadów, dodając, że „Co roku z trzynastu wspólnot Przymierza Miłosierdzia w Polsce kilkadziesiąt osób wyjeżdża do Brazylii, Włoch, Portugalii, a także do Mozambiku. To jest taka Boża wymiana”.

Odpowiedzialny za wspólnotę Przymierze Miłosierdzia w Polsce misjonarz odwiedzi parafię pw. NMP Królowej Polski już w najbliższy piątek, 27 kwietnia o godz. 18.30. Spotkanie rozpocznie się Mszą św., a następnie ewangelizator poprowadzi wieczór uwielbienia.

Przypomnijmy, że działająca również w Świdnicy przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego wspólnota jest prywatnym stowarzyszeniem wiernych założonym w 2000 roku przez dwóch włoskich kapłanów - ks. Enrique Porcu i ks. Antonello Cadeddu oraz misjonarkę świecką Marię Paulę.

Na swojej stronie internetowej charakteryzują się tak: „Wezwani przez Boga na różne sposoby ewangelizujemy i ufając w moc Ducha Świętego realizujmy wszelkie dzieła Miłosierdzia, na które pozwalają nam nasze siły”.

O. Pedro Mariano to kapłan, były rektor seminarium duchownego, rekolekcjonista, biblista, muzyk, autor programów telewizyjnych. Od zeszłego roku mieszka w Poznaniu. Ma 36 lat.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama