Nowy numer 48/2020 Archiwum

Każda mama doceniona

Dzień Matki już tuż tuż. To szczególny czas, by zauważyć te mamy, które samotnie wychowują swoje pociechy.

W Dniu Matki Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji świdnickiej postanowiło pomóc tym, które tej pomocy potrzebują. Po raz drugi przeprowadzą zbiórka artykułów dla mam mieszkających w Domu Samotnej Matki.

Pomysłodawcami tej akcji byli członkowie KSM-u w Nowej Rudzie-Słupcu, którzy jako pierwsi zorganizowali zbiórkę w zeszłym roku, a dary przekazali dla Domu Samotnej Matki w Głogowie. W tym roku zaangażowały się też inne oddziały ze Szczawna-Zdroju, Głuszycy  i Dziećmorowic.

- Bardzo chcieliśmy coś zrobić dla mam z okazji ich święta. W ubiegłych latach organizowaliśmy akcję „Mama na medal”, w której obdarowywaliśmy wszystkie mamy. Naszym marzeniem było zrobić coś charytatywnego. Postanowiliśmy zorganizować zbiórkę dla samotnych mam. Takich, którym brakuje najpotrzebniejszych artykułów, takich jak pieluszki, kosmetyki dla dzieci, a nawet przybory szkolne. Każdy z nas przynosi to co może. My jako organizatorzy też staramy się coś ofiarować - tłumaczy Wojciech Budniak, wiceprezes KSM w Nowej Rudzie-Słupcu.

Zbiórki artykułów organizowane są w parafiach, przy których działa Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Chętni, którzy chcieliby przekazać dary potrzebującym mamom mogą je składać w kościołach, w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu.

Akcja trwa od 1 do 24 maja. Po podliczeniu wszystkich produktów, dary zostaną przekazane w dniu święta mam, tj. 26 maja potrzebującym kobietom i ich pociechom.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama