Nowy numer 4/2021 Archiwum

Duch jest dynamiczny

Już w sobotę 12 maja w Kłodzkim Centrum Kultury oraz w Kościele o. Jezuitów po raz trzeci odbędzie się forum dotyczące Nowej Ewangelizacji.

Tym razem do współpracy zaproszono Wspólnotę św. Tymoteusza z Gubina. - Chłopaki sprawdzili się, współprowadząc rekolekcje diecezjalne, więc postanowiliśmy im zaufać i tym razem. Mają duże doświadczenie w prowadzeniu tego typu spotkać, więc na pewno zrobią to na najwyższym poziomie - chwali zaproszonych gości ks. Rafał Masztalerz, jeden z głównych organizatorów.

Zapytany o tegoroczny temat, odpowiada, że to oczywiste, że musiał on nawiązywać do Ducha św., który patronuje w tym roku duszpasterstwu szczególnie mocno.

- Ważne, żeby sobie uzmysłowić, że Duch św. nie jest statyczny, jest w ruchu, i to dynamicznym. Pismo św. nawet podaje, że „wieje kędy chce i szum jego słyszysz”. To nasze spotkanie ma na również pomóc właśnie usłyszeć ten szum działania Ducha św., zauważyć go w naszej codzienności - dodaje kapłan, odpowiedzialny w diecezji za referat Nowej Ewangelizacji.

 W programie III Forum Ewangelizacyjnego, które rozpocznie się już o godz. 8.00 zaplanowano projekcję materiałów filmowych „Viva Cristi Rei”, konferencje na temat wizji eklezjologicznej Kościoła w dobie dokumentów z Aparecidy i adhortacji apostolskiej Evangelii Gaudium czy tzw. nowej mentalności w służbie pomnażania wspólnoty Kościoła, czy pracę w grupach. Ostatnim akcentem będzie wspólna modlitwa na Eucharystii i wspólnym wieczorze uwielbienia.

- Od teorii do praktyki zamkniemy nasze spotkanie klamrą. O ile w pierwszej części będzie chcieli pokazać działanie Ducha Świętego w praktyce zdrowych, kościelnych wspólnot podstawowych, które są drogą przeżywania wiary współczesnego Kościoła, o tyle w drugiej będziemy chcieli zachęcić do zaangażowania w ich tworzenie czy wspieranie, nie tylko przez działania, ale przede wszystkim przez modlitwę - kończy ks. Masztalerz.

Zapisy na III Forum Ewangelizacyjne odbywają się przez stronę internetową http://www.forumewangelizacyjne.pl na której zamieszczony jest również plan i najważniejsze informacje.

Koszt to 35 zł, a rejestracja on-line prowadzona będzie do 11 maja. Później zapisać się będzie można tylko stacjonarnie w dniu wydarzenia i koszt wzrośnie do 45 zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama