GN 11/2019 Archiwum

Nie "event", lecz praca organiczna

W miniony weekend odbyła się kolejna sesja Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła.

Szkoła jest propozycją formacji dla osób indywidualnych oraz wspólnot. Na tle coraz bardziej wszechobecnych religijnych „eventów” wyróżnia się naciskiem na stałość formacji. Jeśli naśladować Maryję, to przede wszystkim w Jej cnocie wierności.

Po stopniu zerowym, kerygmatycznym, uczestnicy trafiają na stopień pierwszy, gdzie uczą się, co to znaczy być uczniem Chrystusa. Tym razem dowiedzieli się, jak nim być w relacji z małżonkiem oraz dziećmi.

Dzięki zorganizowanej opiece nad dziećmi rodzice mogli w pełni uczestniczyć we wszystkich punktach programu: Eucharystii, modlitwach medytacyjnych oraz uwielbieniowych, a także siedmiu konferencjach. Dla Magdy, jednej z uczestniczek, najważniejsze są jednak rozmowy z braćmi i siostrami nawiązywane w czasie przerw czy wspólnych posiłków. Jak poprzednio, tak i tym razem, uczestników szkoły ugościły siostry niepokalanki z Wałbrzycha.

Kolejną sesję zaplanowano na weekend 12-14 października.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL