Nowy numer 2/2021 Archiwum

Rubin w żywej monstrancji

Dokładnie 40 lat temu powiedziała „tak” i oddała się całkowicie Chrystusowi.

Jak sama wyjaśnia, „kiedy Przedwieczny Bóg stwarzał świat, myślał o mnie z miłością. Ukrył mnie w swoich dłoniach i pozwolił wzrastać, dojrzewać u boku kochających rodziców i pięciorga rodzeństwa jako pierworodna córa z imieniem i w oddaniu Maryi”.

Siostra Maria Gabriela od Przenajświętszego Sakramentu jeszcze jako Maria Pałęga wstąpiła do zgromadzenia 8 listopada 1975 r.

Urzeczona wzorem sióstr Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji zdecydowała zostawić dla Chrystusa wszystko.

- Postawa sióstr adorujących Jezusa Eucharystycznego była mi przykładem w realizowaniu mego powołania, doprowadzając przez obłóczyny - 14 maja 1976 roku, pierwszą profesję - 14 maja 1978 roku, aż do ślubów wieczystych 8 maja 1983 roku - opowiada s. Gabriela.

Po złożeniu pierwszych ślubów decyzją przełożonych rozpoczęła naukę na studium organistowskim we Wrocławiu. Dzięki temu może służyć wspólnocie po dziś dzień jako organistka.

Po ukończeniu nowicjatu przez wiele lat pomagała w formacji młodszych sióstr. Później została wikarią. Od 2001 roku - z 3-letnia przerwą - służyła jako przełożona .

Przez te 40 lat w powołaniu umacniało ją nabożeństwo do Ducha św.

- W różnych kolejach życia pozwoliło mi odczytać łaskę powołania i pielęgnowania go z ufnością, że jest to ta droga, na którą wzywa mnie Pan Bóg. Łaska Ducha Świętego obdarzyła mnie siłą pójścia i nie cofania się z raz obranej drogi, od chwili wstąpienia aż po dzień dzisiejszy, kiedy dziękuję za łaskę 40 lat życia ślubami zakonnymi - dodaje.

Uroczystościom jubileuszowym 14 maja w Ząbkowicach Śląskich, gdzie znajduje się klasztor, przewodniczył bp Adam Bałabuch. W czasie Mszy św. dziękował siostrze na lata modlitwy i oddania się w służbie Kościołowi.

Na rubinowy jubileusz pierwszej profesji przyjechali również najbliżsi s. Gabrieli, a wśród nich jej mama.

Po Mszy św. wraz z biskupem spotkali się z jubilatką w rozmównicy.

Rubin w żywej monstrancji   Rubin w żywej monstrancji   Rubin w żywej monstrancji   Rubin w żywej monstrancji  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama