Nowy numer 41/2018 Archiwum

Rubin w żywej monstrancji

Dokładnie 40 lat temu powiedziała „tak” i oddała się całkowicie Chrystusowi.

Jak sama wyjaśnia, „kiedy Przedwieczny Bóg stwarzał świat, myślał o mnie z miłością. Ukrył mnie w swoich dłoniach i pozwolił wzrastać, dojrzewać u boku kochających rodziców i pięciorga rodzeństwa jako pierworodna córa z imieniem i w oddaniu Maryi”.

Siostra Maria Gabriela od Przenajświętszego Sakramentu jeszcze jako Maria Pałęga wstąpiła do zgromadzenia 8 listopada 1975 r.

Urzeczona wzorem sióstr Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji zdecydowała zostawić dla Chrystusa wszystko.

- Postawa sióstr adorujących Jezusa Eucharystycznego była mi przykładem w realizowaniu mego powołania, doprowadzając przez obłóczyny - 14 maja 1976 roku, pierwszą profesję - 14 maja 1978 roku, aż do ślubów wieczystych 8 maja 1983 roku - opowiada s. Gabriela.

Po złożeniu pierwszych ślubów decyzją przełożonych rozpoczęła naukę na studium organistowskim we Wrocławiu. Dzięki temu może służyć wspólnocie po dziś dzień jako organistka.

Po ukończeniu nowicjatu przez wiele lat pomagała w formacji młodszych sióstr. Później została wikarią. Od 2001 roku - z 3-letnia przerwą - służyła jako przełożona .

Przez te 40 lat w powołaniu umacniało ją nabożeństwo do Ducha św.

- W różnych kolejach życia pozwoliło mi odczytać łaskę powołania i pielęgnowania go z ufnością, że jest to ta droga, na którą wzywa mnie Pan Bóg. Łaska Ducha Świętego obdarzyła mnie siłą pójścia i nie cofania się z raz obranej drogi, od chwili wstąpienia aż po dzień dzisiejszy, kiedy dziękuję za łaskę 40 lat życia ślubami zakonnymi - dodaje.

Uroczystościom jubileuszowym 14 maja w Ząbkowicach Śląskich, gdzie znajduje się klasztor, przewodniczył bp Adam Bałabuch. W czasie Mszy św. dziękował siostrze na lata modlitwy i oddania się w służbie Kościołowi.

Na rubinowy jubileusz pierwszej profesji przyjechali również najbliżsi s. Gabrieli, a wśród nich jej mama.

Po Mszy św. wraz z biskupem spotkali się z jubilatką w rozmównicy.

       

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy