Nowy numer 4/2021 Archiwum

Święto Rodziny po raz drugi

Już 27 maja odbędzie się inicjatywa, która ma na celu pokazanie piękna rodziny i jej wielką wartość, a także zachęcić wszystkich mieszkańców powiatu świdnickiego do wspólnej, aktywnej zabawy.

W tym roku oprócz Fundacji Małżeństwo Rodzina do grona organizatorów dołączyło Powiatowe Centrum Pomocy oraz wspólnota Domowego Kościoła.

-  W  ubiegłym roku  Święto Rodziny spotkało się z wielkim zainteresowaniem i uznaniem mieszkańców Powiatu  Świdnickiego. Mamy nadzieje, że tegoroczna edycja również okaże się idealną formą spędzenia wspólnie tego niedzielnego popołudnia i każdy znajdzie coś dla siebie z ogromu przygotowanych przez nas atrakcji. Dzięki współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie rozszerzyliśmy formę i w ramach festynu odbędzie się Święto Pieczy Zastępczej - mówi Paweł Dochniak, pomysłodawca i koordynator organizacji Święta Rodziny.

Święto Rodziny rozpoczyna się o godz. 15 na placu św. Jana Pawła II, skąd wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: "Polska Rodziną silna". Tradycyjną trasą dotrze on na Rynek, gdzie na scenie rozpocznie się koncert Miejskiej Orkiestry Dętej działającej przy Dzierżoniowskim Domu Kultury. Na rynku swoje stoiska będę miały świdnickie instytucje i organizacje działające na rzecz rodziny: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, Diecezjalna Specjalistyczna Poradnia Rodzinna oraz wspólnoty katolickie.

Zaproszenia przyjęły również instytucje dbające o nasze bezpieczeństwo wśród nich 22. Karpacki Batalion Piechoty Górskiej z Kłodzka, który zaprezentuje statyczny pokaz uzbrojenia indywidualnego i zespołowego oraz zademonstruje umundurowanie taktyczne w różnych wariantach.

Na najmłodszych uczestników czekać będzie rycerskie miasteczko zamków dmuchanych, zabawy z bańkami mydlanymi, malowanie buziek, tworzenie biżuterii oraz konkursy sprawnościowe.

Po raz pierwszy odbędzie się również Międzyszkolny Turniej Mega Piłkarzyki na wielkim dmuchanym boisku, do którego udziału zostały zaproszone świdnickie szkoły średnie. Wśród atrakcji nie zabraknie poczęstunku darmowym żurkiem czy loterii z cennymi nagrodami(za sam udział w imprezie). Każda rodzina będzie mogła również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w darmowej fotobudce.

W tym roku będzie też można zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców szpiku oraz dzięki uprzejmości Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy przymierzyć alkogoogle i narkogogle, aby zapoznać się z niebezpieczeństwem stosowania używek i ich wpływu na nasz organizm.

Organizatorzy zapraszają serdecznie, a po wszelkie informacje odsyłają do swojej strony na Facebooku: @swietorodzinywswidnicy.

Tak mieszkańcy Świdnicy bawili się w ubiegłym roku (galeria).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama