Nowy numer 49/2018 Archiwum

Startują Dni Papieskie

Do 20 maja Świdnica świętuje tydzień imprez upamiętniających pontyfikat patrona miasta, św. Jana Pawła II.

Już po raz trzynasty mieszkańcy dzięki wydarzeniom religijnym i kulturalnym mogą przypomnieć sobie osobę Papieża Polaka.

Pierwszego dnia, tj. 17 maja w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbył się Finał XIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy ,,ARKA’’. W tym samym dniu, również w sali teatralnej, o godz. 17.00 odbędzie się IV Dziecięcy Festiwal ,,Barka Radości’’. Odbędzie się również wernisaż wystawy XIII Konkursu Plastycznego ,,Jan Paweł II’.

Kolejnego dnia natomiast w tym samym miejscu o godz. 12.00 w ramach cyklu Apostołowie Niepodległości odbędzie się spotkanie szkół średnich z dominikaninem o. Maciejem Ziębą i projekcja filmu „Szukałem Was” o życiu św. Jana Pawła II.

- Termin jest nieprzypadkowy. Chcemy przypomnieć sobie tego wielkiego Polaka w dniu jego ziemskich urodzin. Również zaproszony gość opowie o Papieżu jako przewodniku po drogach wolności - mówi Jan Jaśkowiak, jeden z organizatorów. Spotkanie zostanie powtórzone wieczorem dla dorosłych o godz. 19.30. Wcześniej natomiast, o godz. 18.00, odbędzie się w świdnickiej katedrze uroczysta Msza św., której będzie przewodniczył bp Ignacy.

W sobotę 19 maja o godz. 17.00 w Muzeum Dawnego Kupiectwa zostanie otwarty wernisaż wystawy Tadeusza Zagoździńskiego ,,Pierwsze pielgrzymki Jana Pawła II do Polski’’. W niedzielę natomiast w południe  w Miejskiej Bibliotece Publicznej  odbędzie się spotkanie poetyckie zatytułowane ,,Postawiliśmy Ci pomniki, których nie chciałeś’’. Od 14.00 zaplanowany jest także festyn rodzinny nad Zalewem Witoszówka, w czasie którego o 15.00 odbędzie się I Świdnicki Bieg Papieski, a o 16.00 Rodzinne Zawody Kajakowe. Na wieczór, na godz. 19.00 w parafii pw. NMP Królowej Polski zaplanowano natomiast koncert ,,Bóg sam wystarcza - poezja karmelu’’.

Więcej informacji i szczegółowy plan na plakacie.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy