Nowy numer 48/2020 Archiwum

10 lat temu wrócił do swoich przejdź do galerii

W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 18 maja 2008 r. w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej bp Adam Bałabuch odprawił swoją Mszę prymicyjną jako biskup.

Zaczęło się od modlitwy w domu Sióstr Maryi Niepokalanej, które mają ta swój dom. - Z niego wyruszył biskup w procesji do kościoła parafialnego. Pamiętam, że padał deszcz i wszyscy nieśli parasole. Oprócz mieszkańców, rodziny i przyjaciół byli przy biskupie klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji, którego ks. Adam Bałabuch był przed święceniami rektorem - relacjonuje jeden z mieszkańców.

Po przyjściu do kościoła i modlitwie przed ołtarzem rozpoczęły się powitania, a potem Msza św. - To wielki zaszczyt dla tak niewielkiej parafii jak nasza. Mnóstwo ludzi, nawet tych, którym nie zawsze do kościoła po drodze, przyszło z ciekawości zobaczyć co się dzieje. Nawet ulice naszej miejscowości były odświętnie przystrojone - dodaje Paweł ze Ścinawki Średniej.

Homilię prymicyjną wygłosił sam biskup, nawiązując w niem m. in. do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, którą wówczas obchodzono w Kościele. Mówił, że to ważna dla niego uroczystość, ponieważ przypadała ona również 25 maja 1986 r., kiedy jako neoprezbiter odprawiał w swoim życiu po raz pierwszy Mszę św. Na zakończenie dziękując wszystkim zebranych bp Adam nie krył wzruszenia, a po błogosławieństwie wręczył wszystkim pamiątkowe obrazki.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama