Nowy numer 09/2020 Archiwum

Maryjna radość

Nowy proboszcz postanowił radośnie rozpocząć tegoroczne nabożeństwa fatimskie.

Zamiast wieczorem, jak to jest w zwyczaju wielu parafii, procesję różańcową 13 maja zorganizował po Mszy św. o godz. 12. Już sama Eucharystia była wyjątkowa, bo ks. Mateusz Pawlica zaprosił na nią swojego kolegę ks. Andrzeja Olejnika, który wygłosił homilię.

Mówił w niej o drodze do nieba, którą wskazał sam Jezus. Na koniec natomiast wraz z ks. Pawlicą namaścili olejkiem wiernych, zaznaczając, że nie ma to charakteru obrzędowego. – Jest to olejek nardowy, przywieziony z Ziemi Świętej. Ten sam, którym w Betanii namaszczony był przez Marię Magdalenę Pan Jezus – mówił. Potem wierni ruszyli w procesji ulicami Grodziszcza. Na czele szła orkiestra dęta z Podhala, którą prowadzi kuzyn proboszcza Jan Sergiel, hejnalista na wieży mariackiej w Krakowie. Po powrocie do kościoła przy plebanii można było się posilić i w radosnej atmosferze spędzić wspólnie popołudnie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama