Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wielki sukces młodych wolontariuszy

Czy mieszkańcy niewielkiej gminy Jaworzyna Śląska mogą być lepsi od wrocławian?

Okazuje się, że tak. Ba! - biją na głowę cały Dolny Śląsk! Od lat uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej (dotychczas Gimnazjum nr 1 im. kard. Stefana Wyszyńskiego) w Jaworzynie Śląskiej  z powodzeniem uczestniczą w zbiórce datków na akcję „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.

Zbierają w całej gminie, ale i poza jej granicami to, co najbardziej potrzebne, a podczas wakacji pakują plecaki, jadą na miejsce, ubierają rękawice, w ruch idą grabie, szpadle, dorośli pracują pilarkami i odkrywają to, co czas pokrył nie tylko patyną, ale przede wszystkim bujną roślinnością. Zaangażowanie uczniów jest tak wielkie, że w tym roku w czasie podsumowania szkoła otrzymała nagrodę za zbiórkę ponad 11 tys. zł.

- Tak naprawdę podziękowania należą się nie tylko młodzieży, ale i mieszkańcom gminy Jaworzyna Śląska, ponieważ to oni dołożyli się do zbiórki. Również mieszkańcy Świdnicy czy Świebodzic mieli swój udział, gdyż i tam dotarliśmy z inicjatywą i znaleźliśmy poparcie dla naszych działań bp. Ignacego Deca, ks. Piotra Śliwki, o. Samuela Pacholskiego czy innych kapłanów, jak ks. Krzysztof Ora czy ks. Daniel Rydz. Warto dodać, że koordynatorami akcji w szkole są Wiesław Dybeł oraz Anna Ryś, ale włączają się też inni nauczyciele - wyjaśnia Marcin Kruk, jeden z zaangażowanych pedagogów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama