Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ambasadorzy Chrystusa siedzą w domach

O bezczynności milionów katolików, mocy Ducha św. i Jego działaniu w życiu mówił w Wałbrzychu o. Bashobora.

Rekolekcje prowadzone przez o. Johna Bashoborę rozpoczęły się 11 czerwca obok placu budowy kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki 2 w Szczawnie-Zdroju, na tzw. Wzgórzu św. Antoniego.

W pierwszych konferencjach charyzmatyczny doktor teologii duchowości zachęcał do wzięcia odpowiedzialności za Kościół.

- Na świecie jest ponad miliard katolików, kilka miliardów chrześcijan, ludzi dotkniętych Duchem Świętym. I większość z nich siedzi w domach, nie idąc za Chrystusem - zauważył, zwracając się następnie do zebranych.

- Ty też masz zadanie. W mocy Ducha będziesz mógł brać w ręce węże i nic ci nie zrobią. Nie możecie jak one wić się zygzakiem. Wąż jest symbolem diabła. Wy nie możecie działać jak on. Musicie nieść pokój, radość, Dobrą Nowinę do ludzi. Będziecie kłaść ręce na chorych i działać cuda super mocą od Boga - mówił ugandyjski kapłan.

Na potwierdzenie swoich słów dał przykład pewnego mężczyzny, który był ciężko chory. Lekarze nie dawali mu szans. I kobieta, która przy nim była, modliła się wówczas: „Duchu Święty, proszę Cię daj mi rozeznanie jaka to choroba męczy tego człowieka, a której ci lekarze nie potrafią znaleźć”. Kiedy otworzyła oczy, odkryła chorobę, która zabijała tego mężczyznę.

O. Bashobora zachęcał też wiernych, by każdy z nich zastanowił się nad swoim powołaniem, nad tym, dlaczego jest tym kim jest. - Idźcie i zastanówcie się, po co przyjmujecie do swojego serca Komunię św. Ona nie jest tylko dla was, ale też dla innych. Jeśli się nią nie dzielicie, przeproście Pana i pozwólcie sobie dać młode serce, by prowadzić ludzi do Boga - dodał.

W poniedziałek, jak i we wtorek plan spotkania wygląda następująco:

09.00 - rozpoczęcie, informacje, Różaniec św.
10.00 - konferencja
11.30 - przerwa
12.00 - konferencja
13.30 - przerwa obiadowa
15.00 - Godzina Miłosierdzia Bożego, Koronka do Miłosierdzia Bożego, modlitwa uwielbienia
15.30 - konferencja
17.00 - przygotowanie do Eucharystii
17.30 - Eucharystia
19.30 - przerwa
20.00 - modlitwa o uzdrowienie, uwolnienie, wylanie Ducha Świętego
Apel Jasnogórski

Relację na żywo można oglądać na naszym profilu na Facebooku, a już niebawem udostępnimy nagrania na naszej stronie internetowej.

Ambasadorzy Chrystusa siedzą w domach   Ambasadorzy Chrystusa siedzą w domach   Ambasadorzy Chrystusa siedzą w domach   Ambasadorzy Chrystusa siedzą w domach  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama