Nowy numer 47/2020 Archiwum

Stuletnie okno nadziei

Po pobycie w Oziornoje w Kazachstanie i Guadalupe w Meksyku ukazała się trzecia z serii książek bp. Ignacego Deca. Tym razem zawiera opisy aż trzech pielgrzymek do Fatimy.

Pierwszą pielgrzymkę do Fatimy, w której uczestniczyłem, zorganizował ks. dr Cezary Chwilczyński, wieloletni dyrektor Radia Rodzina w archidiecezji wrocławskiej. Była to pielgrzymka samolotowa i odbyła się ona w dniach od 21 do 23 stycznia 2011 r. – wspomina w słowie od autora biskup.

Dodaje, że kolejne dwie odbyły się już w diecezji świdnickiej i były związane z rozpoczęciem i zakończeniem peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej. „W niedzielę 12 października 2014 r. na zakończenie uroczystej Mszy św., sprawowanej przed bazyliką na placu fatimskim, ksiądz rektor sanktuarium poświęcił nam figurę Matki Bożej Fatimskiej, którą przywieźliśmy do diecezji, a która już 18 października 2014 r. wyruszyła na trasę peregrynacji (…). Celem drugiej diecezjalnej pielgrzymki [od 26 do 28 października 2017 r.] było podziękowanie Panu Bogu przez pośrednictwo Matki Najświętszej za dar peregrynacji, za łaski, które wierni otrzymali w czasie spotkań z Maryją” – dodaje. Warto przypomnieć, że trzyletnia peregrynacja była bezpośrednim przygotowaniem w diecezji świdnickiej do obchodów 100. rocznicy objawień Fatimskiej Pani. Publikacja opisuje przebieg dni pielgrzymkowych, zawiera wygłoszone w jej czasie homilie i pamiątkowe zdjęcia. Ponadto książka opowiada o osobistych przeżyciach pielgrzymów, ale też ukazuje historię objawień Matki Bożej Hiacyncie, Łucji i Franciszkowi. Na jej łamach biskup wielokrotnie zwraca uwagę na aktualność przesłania fatimskiego mimo zakończenia jubileuszu. „Jest to nade wszystko wezwanie do nawrócenia. Wiemy, że wielu ludzi dzisiaj odwraca się od Boga, lekceważy Boże objawienie, Bożą wolę, Boże prawo (…). Dlatego warto podkreślić, że orędzie fatimskie pozostaje bardzo aktualne” – pisze. Książka jest do nabycia na furcie Świdnickiej Kurii Biskupiej w dni powszednie od 9.00 do 13.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama