Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dzielą się talentem

Szkoła Muzyczna II stopnia w Bystrzycy Kłodzkiej zaprasza na wyjątkowy koncert charytatywny "AFRICAN MUSIC SCHOOL – pomóż spełnić marzenia dzieci z kraju zniszczonego przez wojnę i wesprzyj projekt pierwszej w RCA szkoły muzycznej".

We wtorek 19 czerwca o 17.00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej (ul. Sempołowskiej 13) wystąpią uczniowie Szkoły Muzycznej II st., zespół wokalny „Con grazia” PSM I st. oraz zespół wokalny SM II st. Całkowity dochód ze zbiórki prowadzonej podczas koncertu będzie przeznaczony na rozbudowę pierwszej szkoły muzycznej w Republice Środkowej Afryki.

Pomysłodawcą projektu jest br. Benedykt Pączka, misjonarz, kapucyn, który od kilku lat przebywa na misjach. Od początku swojego istnienia szkoła funkcjonuje w bardzo prowizorycznych warunkach, w zabudowaniach przyklasztornych, które z pewnością nie są odpowiednie dla dzieci: brakuje miejsca, sanitariatów, elektryczności. Aby wybudować szkołę z prawdziwego zdarzenia potrzeba ogromnych nakładów finansowych.

„Pomysł organizacji koncertu przez naszą szkołę zrodził się w mojej głowie na początku tego roku kalendarzowego. Od dawna śledzę działalność br. Benedykta i z wielkim podziwem obserwuje Jego działania na rzecz społeczności afrykańskiej. W kraju ogarniętym przez wojnę i konflikty, gdzie brakuje praktycznie wszystkiego, szkoła muzyczna jest miejscem, w którym dzieci mogą otrzymać edukacje muzyczną. Poprzez naukę śpiewu, gry na instrumentach, mają szanse nie tylko na rozwój i doskonalenie swoich zdolności pod okiem nauczycieli, ale także na oderwanie się od codzienności i spędzenie czasu ze swoimi rówieśnikami. Serdecznie zachęcam do udziału w koncercie i do wsparcia tego projektu”.

Patronat honorowy nad koncertem objęła burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama