Nowy numer 33/2019 Archiwum

Świdnickie szydełkowanie dla Niepodległej

Znaki drogowe, poręcze schodów, słupy latarni, pomniki czy też drzewa "ubrane" w ręczne robótki. Inspiracje ze świata wkraczają do Świdnicy.

Świdnica zainspirowała się taką twórczością i z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości kończy już szydełkować biało-czerwone ubranko. Zostanie w nie przyodziany jeden z elementów przestrzeni miejskiej. A który? O tym zadecydują świdniczanie. Urząd Miasta czeka na propozycje. Zgłoszenia należy wysyłać do 15 lipca poprzez profil społecznościowy w serwisie Facebook - Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy.

- Wybierzemy dwie, może trzy najciekawsze propozycje. Elementy te przyodziejemy w biało-czerwone ubranko. Wszystko, oczywiście, uzależnione będzie od ilości materiału i wielkości proponowanego obiektu - mówi Magdalena Okniańska, koordynator akcji, kierownik Referatu Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Jednocześnie urząd zaprasza na ostatnie już wspólne szydełkowanie do Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w czwartek 28 czerwca o godz. 17.

- Ręczne robótki rozpoczęliśmy już w lutym. Zaangażowanie świdniczan mile nas zaskoczyło - mieszkańcy przychodzą na spotkania, a także szydełkują w domach. Do tej pory zużyto już ponad 600 motków włóczki, czyli nasze ubranko waży około 60 kg. Przypominam, że wszystkie białe i czerwone kwadraty można jeszcze do nas dostarczać - dodaje M. Okniańska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL