Nowy numer 34/2019 Archiwum

Eko-Astro-Lab w Wałbrzychu

Siostry niepokalanki mają kolejny ciekawy pomysł, który ma przyciągnąć nie tylko przyszłe uczennice, ale i dzieci z rodzicami.

Prywatne Liceum i Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu zaprasza na otwarcie Eko-Astro-Labiryntu, które odbędzie się 21 czerwca o godz. 15 przy pl. M. Darowskiej 1.

Projekt zakłada powstanie ekologicznego labiryntu. Przed wejściem będzie ustawiony Astromat z zadaniami do rozwiązania wewnątrz labiryntu. Ścieżki będą miały kształt współśrodkowych okręgów, które wyznaczą orbity 8 planet.

W labiryncie zostaną umieszczone planety wykonane w odpowiedniej skali i kolorach, księżyce oraz tablice z najważniejszymi informacjami i fotografiami. W centrum znajdzie się Słońce. Planety i żywopłot będą podświetlane (lampy solarne).

Labirynt ma kształtować i rozwijać zainteresowania, uzdolnienia dzieci i młodzieży w zakresie astronomii, rozszerzać i pogłębiać wiedzę w atrakcyjnej formie, promować postawy proekologiczne (wykorzystanie odnawialnych źródeł energii do zasilania oświetlenia) i prozdrowotne (nauka połączona z zabawą na świeżym powietrzu).

Eko-Astro-Lab będzie dostępny dla dzieci i młodzieży oraz dla wszystkich osób pragnących w ciekawej formie poznawać tajniki kosmosu.

Eko-Astro-Lab w Wałbrzychu  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

 • Zuza
  20.06.2018 23:33
  Brawo!
  doceń 0
 • katolik
  21.06.2018 08:33
  A co to ma wspólnego z wiarą katolicką? Dzisiaj trzeba ze świecą szukać zgromadzeń zakonnych, które by ją w czystej formie przekazywały uczniom. Przez stulecia szkolnictwo zakonne było mocne wcale nie tym, że szło z "duchem czasu", za jakimś ówcześnie modnym eko-astro. Było mocne, bo przekazywało prawdę o świecie i o Bogu w Trójcy Jedynym. I tego właśnie dzisiaj brakuje.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL