Nowy numer 21/2020 Archiwum

Międzygórze przejmują zakonnicy

W Świdnickiej Kurii Biskupiej bp Ignacy oficjalnie przekazał parafię pw. św. Józefa Obl. NMP Misjonarzom Krwi Chrystusa.

Stosowną umowę i dekret przekazujący parafię podpisano w środę 20 czerwca w auli kurialnej, gdzie z nowym proboszczem, ks. Franciszkiem Piotrem Grzywą CPPS przybył prowincjał zgromadzenia – ks. Wojciech Czernatowicz CPPS.

To on w imieniu wspólnoty zawarł z przedstawicielami świdnickiej kurii pisemną umowę, w której „na mocy kan. 520 KPK biskup powierza na czas nieokreślony parafię pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Międzygórzu, zwaną dalej 'parafią' w granicach określonych w dekrecie erekcyjnym parafii, z filią w Jaworku” – czytamy w umowie.

W dekrecie natomiast biskup, biorąc pod uwagę przeniesienie przez władze zakonne ks. Grzywy do parafii w Międzygórzu, ustanowił go proboszczem, zawierzając jego posługę wstawiennictwu Matki Kościoła i św. Stanisława, patrona diecezji.

Dotychczas parafia znajdowała się pod opieką ks. Mariana Prochery, proboszcza parafii w Wilkanowie. Dodajmy, że parafia znajduje się w dekanacie bystrzyckim i była erygowana w XVIII w. Wspólnota zamieszkująca jej tereny liczy około 500 osób.

Międzygórze przejmują zakonnicy   Międzygórze przejmują zakonnicy  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama