Nowy numer 42/2019 Archiwum

Tysiące kilometrów dobroci

Jeden z odchodzących na emeryturę proboszczów poprosił biskupa o przysługę, by uhonorował wyjątkowego człowieka.

Cała sytuacja miała miejsce 20 czerwca w czasie wręczenia proboszczom dekretów. Jeden z nich, ks. prał. Marian Mądry, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Anny w Ząbkowicach Śląskich, podszedł do biskupa i przypomniał o odznaczeniu, o które prosił kilka tygodni temu. Okazało się, że dokument został już wypisany, a wraz z nim przygotowany medal św. Stanisława.

Wspomniany proboszcz akurat przyjechał z panem Zygmuntem Aibinem do kurii. Chciał go docenić z wdzięczności za lata pomocy przy organizacji różnych wyjazdów, ale i pracy w parafii. – Pan Zygmunt jest kierownikiem przewozowej firmy „Ricardo” na teren ząbkowicki. Przez 18 lat nie tylko pomagał parafii przy organizacji autokarowych pielgrzymek, ale także bezpłatnie dowoził ludzi z oddalonego od kościoła osiedla na niedzielną Mszę św. Dzięki niemu wielu starszych i chorych mogło się dostać na Mszę św. – wyjaśnia ks. Michał Jelonek, wikariusz w parafii.

Biskup wręczając medal odznaczonemu dziękował mu za oddanie Kościołowi i zachęcił do dalszego zaangażowania mimo zmiany proboszcza. – A medal niech pan zakłada na najważniejsze okazje, takie jak Boże Ciało – zażartował na koniec bp Ignacy.

Tysiące kilometrów dobroci   Tysiące kilometrów dobroci  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL