Nowy numer 48/2020 Archiwum

Żółty symbol radości

Dni skupienia dla stypendystów odbywały się od 15 do 17 czerwca u ojców sercanów w Polanicy-Zdroju, gdzie znajduje się Diecezjalne Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Organizator spotkania i koordynator diecezjalny fundacji ks. Marek Korgul zaprosił do ich poprowadzenia ks. Grzegorza Umińskiego, który, nawiązując do słów kard. Stefana Wyszyńskiego, próbował przekonać stypendystów, że czas na miłość.

– Podczas dni skupienia stypendyści wysłuchali kilku konferencji. Codziennie odbywały się Msza Święta oraz wspólna modlitwa liturgią godzin. Młodzi mieli również okazję do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu. Mieli też zadanie napisać list do Pana Boga, w którym mogli Mu opowiedzieć o swoich smutkach i radościach, marzeniach. Listy te zostały złożone w czasie Mszy św. na ołtarzu z intencją o wyproszenie łask w nich zawartych – relacjonuje ks. Damian Mroczkowski, który wraz z Marią Szcześniak pomagał w przygotowaniu rekolekcji. Diecezjalny koordynator w czasie spotkania zachęcał młodych, by osiągali jak najlepsze wyniki w nauce, angażowali się w wolontariat, ale i w życie swoich parafii. Dla tych, którzy w fundacji stawiają pierwsze kroki, diecezjalne dni skupienia to forma przygotowania do letniego obozu w Kielcach, gdzie już w lipcu spotkają się stypendyści z całego kraju. Obecnie w diecezji świdnickiej mamy 44 stypendystów, którzy uczęszczają do szkół podstawowych, gimnazjów, liceów. Większą ich część stanowią studenci, przeważnie wrocławskich uczelni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama