GN 11/2019 Archiwum

Potrafią bawić się razem przejdź do galerii

Reprezentanci Kolumbii, Polski, Czech, Nepalu, Ukrainy, Rumunii i - po raz pierwszy - Argentyny w barwnym pochodzie przeszli ulicami Świdnicy.

To początek XXI Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Świat pod Kyczerą”, którego pomysłodawcami są Łemkowie z Legnicy.

- To pomost łączący dawne i obecne miejsca zamieszkania Łemków, przestrzeń do dialogu międzykulturowego. Taki nasz pomysł na rozmnożenie ewangelicznego „talentu” podarowanego przez Boga - wyjaśniają organizatorzy.

W programie imprezy znalazło się 20 koncertów, korowody i animacje uliczne, warsztaty artystyczne oraz spotkania integracyjne. W piątek, 29 czerwca, pierwszego dnia festiwalu barwny korowód i koncert wszystkich zespołów odbyły się w Świdnicy, gdzie dołączyły świdnickie mażoretki, zespół „Krąg” i „Jubilat”.

W kolejnych dniach koncerty zostaną zorganizowane m.in. w Chocianowie i Legnicy. Festiwal zakończy się 12 lipca uroczystą galą w Krynicy-Zdroju (małopolskie).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL