Nowy numer 24/2021 Archiwum

Modlitwa w meksykańskim klimacie

W Doboszowicach już 7 lipca odbędzie się wieczór uwielbienia, który poprowadzi Wspólnota Guadalupe z Lublina.

Na pomysł zaproszenia grupy wpadł ks. Wojciech Drab, proboszcz miejscowej parafii pw. św. Mikołaja. - Kiedy przyszedłem tutaj, od razu miałem poczucie, że Matka Boża, która mieszka w tym kościele w znaku figury, nie jest dość wyeksponowana. Pomyślałem, że warto to zmienić. Przyszła mi myśl, by zrobić takie modlitewne spotkanie i od razu postanowiłem zadzwonić do grupy z Lublina, bo ich historia powstania już wcześniej mnie zaintrygowała. Powiedziałem im, że nie wyobrażam sobie, by ktoś mógł lepiej poprowadzić taki wieczór niż oni i udało się ich namówić do odwiedzenia naszej parafii - wspomina ks. Drab.

Spotkanie będzie miało wyjątkowy charakter, bowiem muzyczna wspólnota swoim przesłaniem nawiązuje do objawień w Meksyku. Sama nazwa pochodzi od miejscowości, w której Matka Boża objawiła się Juanowi Diego w 1531 r., a znajdujący się przy niej kwiat to "Nahui Ollin" ("kwiat Słońca").

- Jest to aztecki symbol pełni, ładu i nowego życia. Na obrazie Dziewicy z Guadalupe znajduje się on na łonie Maryi i wskazuje, że z Matki Bożej narodzi się ktoś, kto podporządkuje sobie świat i obdarzy go pełnią życia. My już wiemy, że zapowiadał narodziny Jezusa Chrystusa - wyjaśnia jeden z członków zespołu.

Wieczór rozpocznie się Mszą św. o godz. 17, w czasie której wspólnota zajmie się oprawą muzyczną, a po jej zakończeniu poprowadzi wieczór uwielbienia. Dla niezdecydowanych umieszczamy poniżej nagranie z jednym z utworów w wykonaniu zespołu i plakat wydarzenia.

Obudź mnie - Wspólnota Guadalupe i Przyjaciele
GuadalupeWspólnota

Modlitwa w meksykańskim klimacie  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama