Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zatroszczą się o stare groby

Gmina Złoty Stok znalazła się na czwartym miejscu w kolejce po pomoc na ochronę zabytków. Tym razem pieniądze przeznaczą na renowację starego cmentarza.

Pieniądze są przyznawane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, a kwota dofinansowania sięga 500 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na projekt „Renowacja zabytkowego cmentarza staromiejskiego w Złotym Stoku”.

Wykonanie planowanych prac przewidziane jest w 2019 r., a objęte nimi jest odnalezienie starych płyt nagrobnych i detali architektonicznych, uprzątnięcie terenu, renowacja murów ogrodzenia, uzupełnienie zniszczonych części murów, remont metalowych elementów ogrodzenia czy budowa nowych nawierzchni mineralnych w miejscu historycznie udokumentowanych alejek.

Władze miasta informują, że trwają również prace renowacyjne i zabezpieczające wewnętrze kaplicy.

- Przed nami III etap, który obejmować będzie odrestaurowanie elementów architektonicznych, odtworzenie zieleni oraz zainstalowanie oświetlenia w otoczeniu mauzoleum rodziny Guttlerów. Rozpocznie się on jesienią bieżącego roku. Wartość dofinansowania w obu etapach to 60 tys. euro - wyjaśniają.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL