Nowy numer 41/2019 Archiwum

Będą ratować Fort-Gaj

Przy współpracy z czeskim miastem Horice, władze Strzegomia chcą stworzyć nową trasę turystyczną i edukacyjną między rejonem wschodnich Czech i Dolnego Śląska.

Miałaby ona obejmować rewitalizację niezwykle popularnego w Fort-Gaju i ruin zabytkowego wiatraka (Baszty), które od kilkunastu lat są bardzo mocno zniszczone i zaniedbane.

- W ramach projektu planowane jest oczyszczenie całego terenu, renowacja murów okalających wraz z odbudową i zagospodarowaniem istniejącej kazamaty laboratorium,  remont fontanny, wykonanie ścieżek, oświetlenia, monitoringu, małej architektury, miejsca do grillowania,  budowa wiaty oraz warsztatów służących do prezentacji i nauki różnych rzemiosł m.in. kowalstwa, stolarstwa i garncarstwa, wybudowane zostaną również toalety - wyjaśnia Zbigniew Suchyta.

- Ponadto zostaną odrestaurowane ruiny wiatraka znajdujące się w sąsiedztwie fortu, które będą pełniły funkcję punktu widokowego. Gospodarzami obiektu będzie Bractwo Rycerskie Joannitów Strzegomskich i dla nich też będzie zagospodarowana część terenu - wyjaśnia burmistrz Strzegomia. 

Do końca roku okaże się jednak czy inwestycja zaplanowana na lata 2019-2022 otrzyma dofinansowanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL