Nowy numer 41/2019 Archiwum

Odkryli zapomniany kanał

Mieszkańcy spodziewali się, że znajdą tam "złoty pociąg" lub inne skarby kompleksu Riese. W Głuszycy odkryto tunel, o którego istnieniu nikt nie pamiętał.

W czasie prowadzenia prac ziemno-wodociągowych wieczorem 17 lipca robotnicy natrafili na tunel, którego nie ma na żadnych planach.

- To najprawdopodobniej kanał odprowadzający wodę deszczową z byłych zakładów PIAST - wyjaśnia Roman Głód, burmistrz Głuszycy.

Stuletni tunel odprowadzał wodę z bawełnianych zakładów do rzeki Bystrzycy. Choć część mieszkańców wiedziała o jego istnieniu, dawno już zdążyli o nim zapomnieć. Ponowne odkrycie kanału wzbudziły sensację w związku z tajemnicami mieszczącego się w okolicy kompleksu Riese.

Prace spowodowały utrudnienia w ruchu drogowym w Głuszycy, a mieszkańcy przez dwa dni nie mieli wody w kranach.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL