Nowy numer 2/2021 Archiwum

Choć jeden krok naprzód

Posługa muzyczna to nie tylko śpiew, ale przede wszystkim modlitwa. Hubert Kowalski i Piotr Pałka znów nie tylko uczyli śpiewać, ale i formowali muzyków.

Trwające od 20 do 22 lipca w Nowej Rudzie warsztaty zgromadziły 80 uczestników, w tym 60 wokalistów i 20 instrumentalistów.

– Na takich zajęciach jestem już po raz piętnasty. Sama w Bielawie organizuję podobne przy współpracy z tymi dyrygentami. Można się od nich bardzo dużo nauczyć, nie tylko w kwestii muzyki, ale i wiary – mówi Alicja, uczestniczka. Organizatorzy podczas prób zawracają szczególną uwagę na nastawienie śpiewającego do wykonywanych utworów. – Każdy chrześcijanin powinien w swoim życiu odkryć, że jego fundamentalną misją, do której Bóg go wzywa, jest dzielenie się własną relacją z Bogiem z innymi ludźmi. Na tym polega ewangelizacja – mówi Hubert Kowalski prowadzący zajęcia. Jego zdaniem ewangelizacja w najszerszym znaczeniu opowiada o relacji z Kimś, kto jest dla nas ważny, kto wnosi coś w nasze życie. Temu działaniu może pomóc muzyka. – Podczas zajęć staramy się doprowadzić do tego, aby każdy na własnym poziomie wykonał chociaż jeden krok naprzód. Jeżeli muzyka pomoże komuś odkryć relację z Panem Bogiem, to osiągamy nasz cel – tłumaczy pan Hubert. Finałem warsztatów była Msza św. odpustowa na Górze św. Anny w Nowej Rudzie w niedzielę o godz. 16.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama