Nowy numer 3/2021 Archiwum

W Ziemi Świętej uczą się na księży

Klerycy i ich przełożeni z Jerozolimy przyjechali do Polski, by poznać słowiańską kulturę i uczyć się ekologii.

19-osobowa grupa seminarzystów i ich moderatorów Patriarchalnego Łacińskiego Wyższego Seminarium Duchownego z Ziemi Świętej przybyła 7 lipca. Wśród nich byli obywatele Palestyny, Jordanii, Izraela i USA. Towarzyszył im też były Konsul Honorowy z Betlejem dr Rafiq Rishmawi. To pierwsza taka wizyta, którą zorganizowali  ks. Marin Schmidt i ks. Jarosław Lipniak.

Podczas pobytu w Polsce klerycy i ich przełożeni zwiedzili m.in.: Częstochowę, Kraków, Warszawę, Toruń, Gdańsk, Wrocław i Świdnicę. Władze Bystrzycy Kłodzkiej z burmistrz Renatą Surmą zorganizowali im natomiast wycieczkę do Pragi. W Świdnicy natomiast odwiedzili nie tylko zabytki, ale i seminarium duchowne.

- Warto dodać, że na Dolnym Śląsku goście dołączyli do uczestników międzynarodowych warsztatów ekologicznych, prowadzonych przez pracowników Nadleśnictwa Świdnica. Dzięki projektowi realizowanemu przez parafię w Witoszowie Dolnym i wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu uświadamialiśmy młodzież polską oraz z wielu krajów świata, że są dwa sposoby mówienia o ekologii i o szacunku wobec stworzenia: jeden wychodzący od człowieka i drugi wychodzący od Boga - wyjaśnia ks. Jarosław Lipniak. 

Goście z Jerozolimy w diecezji świdnickiej byli do 21 lipca. O tym, jak dokładnie wyglądał ich pobyt w diecezji i kto włączył się w dofinansowanie ich przyjazdu w 31/2018 numerze świdnickiej edycji "Gościa Niedzielnego".

W Ziemi Świętej uczą się na księży   W Ziemi Świętej uczą się na księży   W Ziemi Świętej uczą się na księży  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama