Nowy numer 33/2019 Archiwum

Święta Anna ma nowego proboszcza

Znanego w całej diecezji duszpasterza Odnowy w Duchu św. z Piskorzowa biskup Ignacy Dec przywitał w nowej parafii.

Od dziewiątego roku życia był ministrantem, ale dopiero w technikum odkrył powołanie. – Zostawił swój rodzinny dom i wstąpił do Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Dane mi było być w tamtym czasie wicerektorem i osobiście 25 czerwca 1985 r. przeprowadziłem z nim rozmowę kwalifikacyjną – wspominał w homilii biskup.

Święcenia ks. Krzysztof Herbut przyjął 18 maja 1991 r. w katedrze wrocławskiej z rąk ks. kard. Henryka Gulbinowicza. Pierwszą placówką, na którą trafił jako wikariusz, była parafia w Żarowie. Później były Legnica, gdzie pracował przez 6 lat, i Strzegom. W 2006 r. został proboszczem w Piskorzowie, gdzie pracował do czerwca tego roku. Po przejściu na emeryturę ks. Mariana Mądrego, dotychczasowego proboszcza w ząbkowickiej parafii, biskup skierował na jego miejsce właśnie ks. Herbuta. Uroczyste wprowadzenie na urząd odbyło się 29 lipca i było połączone z parafialnym odpustem. – Kiedy miałem tutaj iść i tata się o tym dowiedział, powiedział: „Dziecko, niech Bóg ci błogosławi”. Często mi to powtarzał, ale tym razem jakoś szczególnie się ucieszyłem, że mam błogosławieństwo mojego taty. Czekałem też na ten dzisiejszy dzień, bo w diecezji ojcem jest biskup, a jego błogosławieństwo jest ojcowskim. Dziękuję też za obecność panu burmistrzowi, który jest ojcem miasta. Cieszę się, że pan tutaj jest – mówił ks. Herbut na zakończenie Mszy św., podczas której złożył proboszczowskie przysięgi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL