Nowy numer 41/2019 Archiwum

Do nieba z ojcem Pio

Polsko-czesko-węgierskie dziękczynienie z relikwiami świętego z Pietrelciny już niebawem w Polanicy-Zdroju.

18 i 19 sierpnie w polanickim Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej odbędzie się międzynarodowe Dziękczynienie z Maryją i o.Pio za spuściznę wiary Czechów, Węgrów i Polaków. Spotkanie modlitewne odbędzie się w roku 50. rocznicy przejścia do domu Ojca oraz 100. rocznicę otrzymania przez świętego kapucyna stygmatów.

Dziękczynienie organizują ojcowie sercanie biali przy współpracy z kapucynami, którzy z Włoch przywiozą relikwie świętego - jego prawą zakrwawioną rękawiczkę oraz bandaż zakrywający ranę na sercu. Podczas dwóch dni zaplanowano modlitwę, czuwania, Drogę Światła, a także konferencje na temat św o. Pio oraz jego relacji z Matką Bożą (dokładny program poniżej).

- Ojciec Pio był wielkim czcicielem Matki Bożej. Często modlił się na różańcu. Warto również przypomnieć, że dzięki Matce Bożej św. o. Pio został uzdrowiony w 1959 roku. Figurka Matki Bożej została wówczas przywieziona helikopterem do San Giovanni Rotondo podczas odwiedzania kolejnych miast we Włoszech - wspomina o. Zdzisław Świniarski SSCC.

- O. Pio miał się wówczas poskarżyć: "Maryjo, Matko, gdy przybyłaś do Włoch, położyłaś mnie do łóżka. A teraz odlatujesz i nadal leżę w tym łóżku". Dziwnym trafem drugi pilot poprosił pierwszego, aby powrócili jeszcze raz nad miasto i wykonali nad nim trzy okrążenia w powietrzu. I w tym momencie o. Pio dostał drgawek. Niektórzy z jego współbraci myśleli, że to są jego ostatnie chwile, a on wstał i poszedł odprawić Mszę św. - dodaje.

Więcej informacji będzie można uzyskać również na stronie: http://www.polanicasercanie.pl/

Do nieba z ojcem Pio  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL