Nowy numer 41/2019 Archiwum

Miasto na skale przejdź do galerii

Przez 11 dni było ono bazą dla stypendystów fundacji z gimnazjów i liceów z całej Polski, także diecezji świdnickiej.

Od 19 do 30 lipca w Kielcach odbywał się obóz stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Uczestnicząca w nich młodzież zwiedzała okoliczne atrakcje, jak Geopark czy Muzeum Zabawek i Zabawy, oraz poznawała codzienne życie mieszkańców Kielecczyzny w okresie od XVIII do XX wieku. Nie zabrakło również formacji, w którą zaangażował się biskup kielecki Jan Piotrowski.

Wśród 800 uczestników byli również reprezentanci diecezji świdnickiej. Oliwia po raz pierwszy była wychowawcą na obozie. – Cieszę się, że mogłam spełnić się w nowej roli, zobaczyć, jak wygląda obóz z punktu widzenia osoby odpowiedzialnej za innych. Mam nadzieję, że potrafiłam dotrzeć do moich wychowanków – mówi.

Radek i Maksymilian wzięli udział w obozie po raz pierwszy. Dobrze ocenili przygotowanie i zaangażowanie starszych kolegów i koleżanek z fundacji. 

Stałym elementem tego typu obozów są od jakiegoś czasu wizyty na uczelniach wyższych. – Tym razem byliśmy na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego, gdzie przeprowadzaliśmy doświadczenia pod okiem wykładowców wydziału chemicznego, a w zakładzie psychologii poznawaliśmy lepiej swoją osobowość i rozwijaliśmy zdolności interpersonalne. Na Politechnice Świętokrzyskiej natomiast mogliśmy zobaczyć cięcie laserem czy oglądać świat przez kamerę termowizyjną – wymienia jeden z uczestników. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL