Nowy numer 04/2020 Archiwum

Powołani do niesienia nadziei przejdź do galerii

Pod takim hasłem pielgrzymi zmierzali trzeciego dnia do Przeworna.

W drodze, ale i w czasie wieczornego apelu modlili się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Konferencję natomiast tego dnia poświęcono wolności w wyborze i posłudze powołanych.

- Wielu młodych ludzi odczuwa w swoim sercu powołanie kapłańskie czy zakonne, ale boją się je zrealizować. Wynika to często ze strachu przed przyjęciem ich decyzji przez najbliższych, kolegów czy koleżanki. Dlatego tak ważne jest, by otoczyć ich wszystkich modlitwą. Dużo się dziś mówi o kryzysie powołania, ale przecież Pan Bóg nie woła mniej albo ciszej. To my jesteśmy mniej otwarci na to wołanie - wyjaśnia ks. Krzysztof Iwaniszyn.

Tematowi powołań również był poświęcony wieczorny Apel Jasnogórski. Tym razem jednak pielgrzymi modlili się nie tylko o nowe powołania, ale i świętość tych, którzy już oddali swoje życie Bogu. Do pielgrzymów w Przewornie dołączył również bp Ignacy Dec.

Nie zabrakło też czasu na zabawę w "Biegnie, biegnie mały osioł" czy pielgrzymkowego chrztu w grupie kamienieckiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama