Nowy numer 34/2019 Archiwum

Łaska piękna jak śnieg

U Przyczyny Naszej Radości bp Andrzej Siemieniewski zachęcał do odkrycia tego, co w życiu daje prawdziwe szczęście.

Biskup pomocniczy wrocławski przewodniczył 5 sierpnia obchodom wspomnienia Matki Bożej Śnieżnej, które jest patronalnym świętem sanktuarium na Górze Iglicznej. Już na początku Mszy św. przypomniał okoliczności swojej ostatniej wizyty w tym miejscu. – 35 lat temu, tuż po koronacji cudownej figury, byłem w tym sanktuarium jako kleryk. Bardzo ucieszyłem się, gdy biskup Ignacy po latach zaproponował mi przewodniczenie tej liturgii odpustowej – mówił.

Homilię zaczął od zwrócenia uwagi na piękno tego miejsca. – Zobaczmy, drodzy bracia i siostry, że dzisiaj modlimy się we wspaniałej świątyni uczynionej ręką Boga. Nie modlimy się pod gołym niebem, nie pod niebem, które jest ogołocone. Modlimy się pod niebem, przez które prześwituje do nas Boża chwała – podkreślał. – Czyż wyniosłe pnie drzew nie są wspanialsze od marmurowych kolumn? Czy znaleźlibyśmy wspanialszy witraż nad rozpromienioną słonecznym światłem panoramę Kotliny Kłodzkiej? To wszystko dzieje się pod piękniejszym niż gotyckie sklepieniem niebieskim, odsyłającym nas do miejsca Bożej obecności. To dar, który dzisiaj od Boga otrzymaliśmy – podkreślał. Zwrócił też uwagę na cel wspólnego spotkania. – Jesteśmy tu jak chrześcijanie sprzed niemal 2000 lat – zjednoczeni w modlitwie wraz z Maryją. O co modlimy się dziś? O radość! Nie o jakąś wesołkowatość, która można zaczerpnąć z telewizyjnego kabaretu. Nie o odrywające zapomnienie, które tylu znajduje w alkoholu, ale o radość, której świat nie zna i której nikt zabrać nie może. Co to za radość? To radość spotkanie z Jezusem i wędrowania przez życie wraz z Nim. Jak można ją osiągnąć? Naśladując Maryję, nazwaną tu Przyczyną Naszej Radości. Ona walczyła ze złem, ze zwątpieniem, z rozpaczą mieczem Ducha Świętego, czyli słowem Bożym – podkreślił, dodając, że również wezwanie Matki Bożej Śnieżnej ma barwną symbolikę. – Spadające na nas zimą płatki śniegu przypominają nam o łaskach, które spływają na nas za pośrednictwem Matki Bożej. Potrzebujemy daru łaski oczyszczającej i pięknej jak śnieg – zakończył.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL