Nowy numer 41/2019 Archiwum

Nocą u Maryi

Apelem Jasnogórskim pątnicy z całej diecezji rozpoczęli swoje czuwanie przy obrazie Jasnogórskiej Pani.

W nocy z 8 na 9 sierpnia, gdy piesza pielgrzymka dotarła już do Kawodrzy Górnej (Częstochowa), tradycyjnym nabożeństwem za ojczyznę i Kościół o 21.00 bp Ignacy Dec rozpoczął modlitwę diecezji świdnickiej przy obrazie Czarnej Madonny, zwracając uwagę na jej świętość.

– Maryjo, Twoją świętość wyrzeźbił Duch Święty siedmiorakimi darami: darem mądrości i rozumu, rady i męstwa, umiejętności i pobożności, darem bojaźni Bożej. Dlatego też nazywamy Cię Przybytkiem Ducha Świętego, Panną roztropną, Stolicą mądrości, Matką dobrej rady, Różą duchowną, Przybytkiem sławnym pobożności. Te i inne tytuły wyrażają, Maryjo, Twoje duchowe piękno i blask Twojej świętości. Jasnogórska Matko, przychodzimy do Ciebie, i to chyba wszyscy, z wdzięcznością i z mnóstwem próśb, a niekiedy też ze słowem „przepraszam”. Przynosimy tu sprawy osobiste, rodzinne, sprawy naszych przyjaciół i znajomych, a także naszych parafii, diecezji – mówił bp Ignacy, powierzając następnie Matce Bożej ojczyznę w 100. rocznicę odzyskania przez nią niepodległości.

Po Apelu Jasnogórskim pielgrzymi poprowadzili czuwanie wypełnione konferencjami, śpiewem, wspólnym odmawianiem Różańca i adoracją Najświętszego Sakramentu. O północy0 biskup natomiast przewodniczył maryjnej Pasterce na zakończenie wspólnej modlitwy. W homilii przypomniał sylwetkę papieża Pawła VI i jego adhortację „Marialis cultus”. – W niej papież przypisuje Matce Bożej trzy tytuły. W jednym z nich pokazuje ją jako kontemplującą i wypełniającą Boże słowo. To ujawniło się już w zwiastowaniu. Maryja zamyśliła się nad pozdrowieniem anioła i odpowiedziała na propozycję bycia Matką Mesjasza posłuszeństwem – wyjaśniał bp Ignacy.

Na nocne czuwanie przybyli nie tylko z Kawodrzy, ale i z całej diecezji.

Nocą u Maryi   Nocą u Maryi  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL