Nowy numer 46/2019 Archiwum

W tym naśladowała św. Franciszka

W ramach uroczystości odpustowych w kłodzkim klasztorze bp Ignacy Dec zwrócił uwagę na trzy rysy pobożności św. Klary.

Mszę św. odpustową, która odbyła się 11 sierpnia, koncelebrowali przedstawiciele duchowieństwa diecezjalnego i zakonnego, m.in. ks. Julian Rafałko, dziekan kłodzki, i o. Alan Brzeski, prowincjał franciszkanów z Prowincji św. Jadwigi we Wrocławiu.

Przewodniczący liturgii w homilii przypomniał, że ten dzień od wielu lat jest mu bliski, m.in. za sprawą jego wyjątkowego zaangażowania w duchowość franciszkańską (więcej TUTAJ).

- Męka Pana Jezusa była obecna w codziennym życiu św. Klary. Dzięki temu tak bardzo się do Chrystusa upodobniła, pogłębiając swoją duchowość. Pan Jezus mógł wybrać inny, łatwiejszy sposób zbawienia, a wybrał śmierć krzyżową. Zrobił to dla nas celowo, byśmy mogli czerpać z Jego męki moc do dźwigania naszych krzyży, do przeżywania cierpienia. Wiemy, że jest ono częścią naszego życia i nie możemy się od niego odłączyć - wyjaśniał dalej.

Zwrócił także uwagę na szczególne umiłowanie przez św. Klarę Eucharystii. - To była celebracja i adoracja. Przeżywała każdego dnia Mszę św., ale i trwała przed Jezusem Eucharystycznym. To jej umiłowanie jest obecne do dziś w waszym zakonie. Wy też trwacie przed Jezusem w dzień i w nocy. Chrystus sam mówi w dzisiejszej Ewangelii: „Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten owoc przynosi” - cytował.

W tym naśladowała św. Franciszka   W tym naśladowała św. Franciszka   W tym naśladowała św. Franciszka   W tym naśladowała św. Franciszka  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama