Nowy numer 33/2019 Archiwum

Zmarł kapłan pochodzący z Wałbrzycha

W piątek 17 sierpnia 2018 r. w Czerwonym Kostelcu (Czechy) w 61. roku życia odszedł do wieczności ks. kan. Marian Lewicki.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 25 sierpnia 2018 r., o godz. 10, w kościele Wniebowzięcia NMP w Policach nad Metują. Po Eucharystii  trumna z ciałem śp. ks. Mariana zostanie złożona do grobu na miejscowym cmentarzu, co było życzeniem zmarłego.

Dzień wcześniej, 24 sierpnia, w parafii pw. św. Józefa Robotnika w Wałbrzychu o godz. 17.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłego, w czasie której bliscy przypomną jego sylwetkę. Do wspólnej modlitwy i wspomnień zaprasza ks. Witold Baczyński, proboszcz parafii. 

Urodzony w Wałbrzychu 15 sierpnia 1957 r. Marian Lewicki, po ukończeniu w 1976 r. III LO w Wałbrzychu, wstąpił do Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

Święcenia prezbiteratu przyjął w katedrze wrocławskiej 22 maja 1982 r. Jako wikariusz pracował w parafiach w Łozinie i we Wrocławiu. W 1991 r. za zgodą kard. Henryka Gulbinowicza podjął pracę na terenie Czech, w diecezji hradeckiej.

Pracując w parafiach w pobliżu granicy z Polską, zachował żywe kontakty z księżmi i parafiami z Polski, w tym z sanktuarium maryjnym w Krzeszowie, propagując je po stronie czeskiej. W uznaniu m.in. tej działalności, 31 sierpnia 2013 r., został włączony do Kapituły Krzeszowskiej, ustanowionej przez bp. Stefana Cichego.

W ostatnich latach życiach toczył walkę z ciężką chorobą, której uległ 17 sierpnia. Zmarłego kapłana polecamy modlitwie naszych czytelników.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL