Nowy numer 33/2019 Archiwum

Parafialny klub seniora

To nie tylko miejsce spotkań osób starszych, ale i wyjaśniania tego, co w życiu najważniejsze.

W ramach projektu „Centrum Aktywności Obywatelskiej w Wałbrzychu” ks. Zbigniew Chromy, proboszcz parafii pw. św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej, zorganizował w domu parafialnym miejsce spotkań dla seniorów 60+.

- Zauważyłem, że w naszym mieście trzeba zaktywizować starsze osoby. W okolicy niewiele się dla nich dzieje, a przecież mamy dziś mnóstwo możliwości. Zasięgnąłem języka i okazało się, że wielu z nich byłoby zainteresowanych warsztatami czy spotkaniami tematycznymi. Korzystając z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich odnowiliśmy i doposażyliśmy parafialną salkę. Zakupiono też komputery i rzutnik multimedialny. Teraz wszystko zależy od naszej inwencji - wyjaśnia ks. Zbigniew.

Na początek zaprosił zainteresowanych na spotkanie organizacyjne, które odbyło się 23 sierpnia. Pojawiło się kilkanaście osób, ale chęć uczestnictwa w dalszych zajęciach wyraziło ponad 70 seniorów.

- Na tym naszym pierwszym spotkaniu zrobimy mały eksperyment, ponieważ w ramach FIO, ale i działalności naszej parafii chciałbym uruchomić katechezy dla dorosłych. Wiadomo, że w czasie Mszy św. nie da się wszystkiego powiedzieć na homilii. A w ramach takiego spotkania można więcej powiedzieć, można też zadawać pytania, ale też i posilić się przygotowanym ciastem, kawą czy herbatą. Dziś chciałbym zaproponować jeden z takich tematów, a mianowicie teologię Słowa Bożego. Ale możecie być spokojni - będę mówił zrozumiale - uspokajał.

Kolejne spotkania również będą się odbywały zwyczajowo w czwartki o godz. 10.00. Wśród zaplanowanych tematów znalazło się udzielanie pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach, kurs komputerowy, sztuka dekorowania potraw świątecznych czy malowania paznokci. Ksiądz proboszcz zapewnia również o kontynuacji katechez, do których chce również zaprosić specjalistów w danych dziedzinach teologii.

Parafialny klub seniora   Parafialny klub seniora   Parafialny klub seniora   Parafialny klub seniora   Parafialny klub seniora   Parafialny klub seniora  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL