Nowy numer 42/2019 Archiwum

Tym razem przyszło trzech

W drugim terminie naboru do świdnickiego seminarium zgłosili się kolejni kandydaci. Po egzaminie i rozmowie z przełożonymi czas na ostatnie przygotowania przed rozpoczęciem formacji.

We wtorek 11 września w sali wykładowej Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej trzech kandydatów przywitał rektor - ks. Tadeusz Chlipała. W seminaryjnych ławkach zasiedli: Kacper Sylwester Czarny z parafii pw. Bożego Ciała w Międzylesiu, Aksel Patryk Mizera z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski i św. Maternusa w Stroniu Śląskim i Wojciech Julian Wiewióra z parafii pw. Michała Archanioła w Bystrzycy Kłodzkiej.

Rektor zostawił ich wicerektorowi, ks. Marcinowi Dolakowi, by ten przeprowadził egzamin.

- Test składa się z trzech części. W pierwszej z nich pytania dotyczą Ewangelii wg św. Marka, w drugiej zmierzycie się z zagadnieniami z Katechizmu Kościoła Katolickiego, a w trzeciej z adhortacji papieża Franciszka „Evangelii gaudium” - zapowiadał ks. Marcin.

W tej ostatniej części znalazły się m.in. pytania o to: do czego wezwany jest Kościół podejmujący dzieło ewangelizacji czy kim mają być głosiciele Ewangelii w świecie?

Po zakończeniu zmagań kandydaci zostali poproszeni o chwilę rozmowy i zaproszeni na obiad w seminaryjnym refektarzu. Dodajmy, że do dziś na pierwszy rok zgłosiło się 11 kandydatów.

Według kalendarium swoją formację rozpoczną 22 września, na tydzień przed przyjazdem pozostałych kleryków. Ten czas ma im pomóc wejść w harmonogram dnia i zwyczaje świdnickiego domu ziarna, jak również zintegrować się jako wspólnota rocznikowa.

Tym razem przyszło trzech   Tym razem przyszło trzech  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL